KONST / Litografier / Färglitografi 14488556
nr 1448 8556
Wiking Svensson
(1915-1979), Sverige
Signerad, numrerad 82/95, daterad -53. Färglitografi, bildmått: 26x37, yttermått inklusive ram: 44x54 cm
Wiking Svensson, född 1915, död 1979, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 14 februari 2022
kl 19:52:53
13/2 06:59:54
100 kr
14/2 14:29:01